Certyfikowane szkolenie kwalifikacyjne Snoezelen – nowe terminy!

Opublikowano: 12 stycznia 2018 | Szkolenia

Ruszyły kolejne zapisy na jedyne w Polsce certyfikowane szkolenie kwalifikacyjne z zakresu metody Snoezelen kończące się uzyskaniem certyfikatu Polskiego Towarzystwa Snoezelen i przygotowujące do prowadzenia zajęć w Sali Doświadczania Świata.

Najbliższe spotkania odbędą się we Wrocławiu w dniach :

24-25.02.2018 r.

24-25.03.2018 r.

Szkolenie „Sala Doświadczania Świata – koncepcja Snoezelen i możliwości jej zastosowania”  to dwudniowe spotkanie połączone z częścią warsztatową we wzorcowej Sali Doświadczania Świata. Wykłady są prowadzone przez członków Rady Naukowej Polskiego Towarzystwa Snoezelen – Sali Doświadczania Świata, a jednocześnie Międzynarodowych Specjalistów Snoezelen: dr Agnieszkę Smrokowską-Reichmann oraz mgr Paulę Bagińską.

Podczas dwudniowego szkolenia, uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę z zakresu metody Snoezelen – jej genezy, istoty i odbiorców. Dowiedzą się również, jak prawidłowo zaplanować Salę Doświadczania  Świata – jakie powinny znaleźć się w niej sprzęty oraz jak właściwie zaaranżować dostępną przestrzeń. Nasi specjaliści przedstawią najważniejsze informacje dotyczące planowania zajęć w Sali Doświadczania Świata, strukturyzacji zajęć, postawy terapeutów, możliwych zagrożeń oraz najczęściej popełnianych błędów. Poza zajęciami teoretycznymi dla uczestników przygotowano część praktyczną we Wzorcowej Sali Doświadczania Świata, podczas której poznają zasady metodyczne Snoezelen.

Treści poruszane na szkoleniu:

• geneza i istota Snoezelen;
  • definicje, rozwój i odbiorcy Snoezelen;
  • zasady metodyczne Snoezelen część I – teoretyczna;
  • zasady metodyczne Snoezelen część II – praktyczna (warsztat w Sali Doświadczania Świata);
  • stymulacja polisensoryczna w Sali Doświadczania Świata;
  • planowanie Sali Doświadczania Świata: dobór sprzętu, aranżacja przestrzeni, możliwe błędy i zagrożenia. Teoria oraz warsztat w Sali Doświadczania   Świata;
  • integracja sensoryczna, a metoda Snoezelen;
  • planowanie zajęć w Sali Doświadczania Świata: strukturyzacja zajęć, postawa terapeuty, możliwe błędy i zagrożenia. Teoria oraz warsztat z planowania zajęć w Sali Doświadczania Świata.

Jedyne w naszym kraju tak profesjonalne i certyfikowane szkolenie kwalifikacyjne z zakresu metody Snoezelen.

Szkolenie kończy się uzyskaniem certyfikatu Polskiego Towarzystwa Snoezelen i daje kwalifikacje  do prowadzenia zajęć w Sali Doświadczania Świata.

W cenie szkolenia zapewnione są posiłki dla uczestników i materiały, a każdy uczestnik otrzymuje Kompendium oraz roczne członkostwo w Polskim Towarzystwie Snoezelen.

Szkolenie odbędzie się we Wrocławiu w siedzibie organizatora szkolenia- Fundacji Sensoria ul. Racławicka 15/19.

Data najbliższych szkoleń:

24-25.02.2018 r.

24-25.03.2018 r.

Koszt dwudniowego spotkania to 990 zł za osobę, dla członków Polskiego Towarzystwa Snoezelen cena ta wynosi 890 zł od osoby (kto i jak może zostać naszym członkiem?).

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i odesłać go na adres: biuro@pts-sds.pl

Zapraszamy do zapisów!