Aktualności

PTS-SDŚ w Andernach

Opublikowano: 27 kwietnia 2017 | Bez kategorii

W dniach 24-26.02.2017 r. Rada Naukowa Polskiego Towarzystwa Snoezelen – Sali Doświadczania Świata: Paula Bagińska, Alicja Bera, Agnieszka Jędrzejowska oraz Agnieszka Smrokowska-Reichmann, spotkała się z Nicole Ling reprezentującą niemiecki oddział ISNA-MSE*.

Po trzech dniach intensywnej pracy nad poznaniem systemu szkoleń ISNA-MSE, wymiany doświadczeń, wyników badań oraz zakresu działań wokół metody w różnych krajach Towarzystwo dołączyło do grona Międzynarodowych Specjalistów Snoezelen.
To nie koniec dobrych wiadomości! Już w czerwcu Rada Naukowa Towarzystwa wybierze się do kolebki Snoezelen, miejsca, gdzie wszystko się zaczęło – de Hartenberg w Ede (Holandia)! Zostaliśmy tam zaproszeni przez samego prekursora metody – Ada Verheula.

Bardzo cieszymy się z nawiązanej współpracy i wymiany doświadczeń w tak światowym gronie. O rezultatach naszych międzynarodowych spotkań będziemy informować już niedługo, a rąbka tajemnicy uchylimy na naszej Ogólnopolskiej Konferencji Snoezelen, która odbędzie się 20-21.05.2017 r. we Wrocławiu!

*ISNA-MSE – International Snoezelen Association – Multi Sensory Environment (Międzynarodowe Stowarzyszenie Snoezelen) –międzynarodowa organizacja łącząca osoby pracujące metodą Snoezelen i badające ją na całym świecie, założona i współprowadzona przez prekursora metody – Ada Verheula, nadająca kwalifikacje do pracy metodą Snoezelen oraz tworząca bazę szkoleniowców o Międzynarodowych Kwalifikacjach Snoezelen.