Certyfikowane Sale Doświadczania Świata

SDŚ w Radomiu

Sala Doświadczania Świata w Stowarzyszeniu Budujemy Przystań w Radomiu funkcjonuje od listopada 2013 roku. W marcu 2017 r. została przekształcona i doposażona przez Fundację Sensoria pod nadzorem i według projektu przygotowanego przez Polskie Towarzystwo Snoezelen-Sali Doświadczania Świata. Szkolenie dla rady pedagogicznej placówki z użytkowania Sali poprowadziła Przewodnicząca PTS-SDŚ dr Agnieszka Smrokowska-Reichmann. Wykorzystywany do tej pory sprzęt znalazł odpowiednie miejsce w przearanżowanym pomieszczeniu, zepsuty został wymieniony, a nowy doskonale uzupełnił brakujące elementy Sali. Dziś w placówce znajduje się łóżko wodne muzyczne z nowym materacem wodnym, lustra w obramowaniach, kotara i sznur światłowodów, ścianki dotykowe, drabina dźwiękowa, projektor, kula lustrzana, basen z piłeczkami, elementy UV, rozgwieżdżone niebo, instrumenty, oraz duży podest z 3 kolumnami wodnymi.