Sprzęt SDŚ

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu Fundacji Sensoria, w którym znajdą Państwo elementy wyposażenia Sali Doświadczania Świata - kolumny wodne, wiązki światłowodów, łóżka wodne, baseny z piłeczkami, szeroki wybór tarczy do projektorów, podestów, siedzisk i wiele, wiele innych; sprzęt do terapii dźwiękiem z manufaktury sprzętów muzycznych - niemieckiej firmy Allton (m.in.  fotel dźwiękowy oraz kołyska dźwiękowa); literaturę specjalistyczną; a także ofertę szkoleń i usług doradczych.

Basen z piłeczkami

Zabawa w basenie wypełnionym różnokolorowymi piłeczkami sprawia wiele radości każdemu podopiecznemu, a przede wszystkim jest korzystna dla osób niepełnosprawnych w stopniu głębokim, użytkowników wózków inwalidzkich, osób niewidomych i dzieci. Sprzęt pomaga w stymulacji dotykowej, wzrokowej, słuchowej i kinestetycznej.

Więcej

Domek lustrzany

Daje wrażenie nieskończonej przestrzeni, umożliwiając podopiecznemu obejrzenie się z każdej strony. Wzmacnia świadomość własnego ciała oraz świadomość siebie w przestrzeni. Ten element wyposażenia cieszy się największym zainteresowaniem dzieci.

Więcej

Tor świetlno–dźwiękowy

Składa się z dwóch elementów: podłogowego i ściennego. Naciśnięcie płytki na podłodze powoduje włączenie znajdującej się pod nią żarówki oraz uruchomienie gongu z określonym dźwiękiem. Równocześnie na elemencie ściennym zaświeca się pole o takim samym kolorze. Tor animuje do ruchu, ułatwia zapamiętywanie kolorów i umożliwia granie prostych melodii.

Więcej

Kolumny wodne

To znak rozpoznawczy każdej Sali Doświadczania Świata! Kolumny z efektem wznoszących się pęcherzyków powietrza i zmianą koloru wody są źródłem wielorakich bodźców sensorycznych. Kolumnę można dotykać, przytulić się do niej, słuchać jej czy tylko się jej przyglądać. Szczególnym walorem terapeutycznym cechują się kolumny z panelem sterującym dla uczestnika.

Więcej

Kula lustrzana

Obroty kuli lustrzanej o kontrolowanej, bezpiecznej prędkości, powodują powolne przesuwanie się po pokoju punkcików świetlnych zmieniających kolor pod wpływem wąsko ukierunkowanej wiązki światła z małego reflektora. Każde z lusterek tworzących kulę odbije światło i rzuci je na otaczającą przestrzeń.

Więcej

Łóżko wodne

Powierzchnia łóżka wodnego idealnie dopasowuje się do kształtu ciała osoby leżącej. Podopieczny odczuwa całym ciałem przemieszczanie się wody, co stanowi źródło charakterystycznych bodźców dotykowych, słuchowych oraz kinestetycznych. Pozwala na relaks i odprężenie. Każde z łóżek o kilkunastoletniej gwarancji wyposażone jest w system grzewczy, a dodatkowo może posiadać matę wibracyjną i/lub podstawę muzyczną.

Więcej

Światłowody

Światłowody to kolejny nieodzowny element wyposażenia Sali Doświadczania Świata. Sznury światłowodów przemawiają do każdego uczestnika, niezależnie od jego wieku i stanu zdrowia. Można z nich budować „wodospady”, „rzeki” i „kurtyny”. Bezpieczne światło, w postaci giętkich i wytrzymałych wiązek z pełną kontrolą efektów wizualnych pozwoli uzyskać magiczną atmosferę w każdej Sali.

Więcej

Projektory LED

Dzięki projekcji stale zmieniających się motywów i najróżniejszych obrazów w pomieszczeniu tworzy się wyjątkowa atmosfera. Przy użyciu kolorowych tarczy i rzutnika możemy kreować magiczny, niezwykły świat Snoezelen, stymulując wizualnie uczestników zajęć.

Więcej